Voorbereidingen verbreding A27

Gepubliceerd op

Ter hoogte van Raamsdonksveer werkt aannemerscombinatie ALSÉÉN op de A27 aan de verbreding van de snelweg. In november voeren ze verschillende voorbereidende werkzaamheden uit. Ze asfalteren nieuwe rijstroken en leggen nieuwe riolering aan in de middenberm. Om veilig in de middenberm te kunnen werken, verleggen ze half november de rijbanen van de A27. Eind november is het werk in de middenberm klaar en leggen ze de rijbanen weer terug. Voor de werkzaamheden zijn nacht- en weekendafsluitingen nodig. 

Op de A27 richting Breda staat vanaf het industrieterrein Dombosch tot aan knooppunt Hooipolder een barrier met daarop een zichtscherm langs de weg. Richting Utrecht staat vanaf het Halvezolenlijntje een barrier van een kilometer langs de rijbaan. Met de barriers scheidt ALSÉÉN hun werkterrein af van de snelweg en kunnen ze naast de weg de verbreding maken, terwijl het verkeer doorrijdt. 

Maandag 10 tot en met donderdag 13 november in de nacht zichtscherm langs A27 verwijderen 

Van maandag 10 tot en met donderdag 13 november werkt ALSEÉÉN in de nachten op de A27 richting Breda. Ze verwijderen dan de panelen van het scherm dat langs de weg staat. De barrier waar het scherm op is gemonteerd, blijft staan. Om het werk veilig uit te kunnen voeren sluiten ze een rijstrook af. Het verwijderen van het scherm zorgt voor geluid in de omgeving. 

Vrijdag 14 - maandag 17 november - Weekendwerk A27 

Van vrijdag 14 november 21.00 uur tot maandag 17 november 05.00 uur werkt ALSÉÉN in het weekend op de A27. De weg is in beide richtingen afgesloten. Ze verleggen de rijstroken van de snelweg naar buiten, zodat er een brede middenberm ontstaat. Onder de A27 leggen ze een rioleringsbuis aan die het riool in de buitenberm verbindt met het riool in de middenberm.

Werkzaamheden A27 

Vrijdagnacht verwijderen ze barriers, de vangrail die in de middenberm staat en ze halen met een hijskraan portalen weg die niet meer in gebruik zijn. Ze maken een sleuf in het asfalt voor riolering. Hiervoor slopen we asfalt en graven de sleuf uit. Zaterdag overdag slopen ze het asfalt uit de middenberm en voor het laatste deel van de riolering. Ze slopen ook de betonnen funderingen van de portalen die ze hebben verwijderd. Ze frezen asfalt van de A27 richting Utrecht. 

Vanaf zaterdagnacht brengen ze nieuw asfalt aan en zetten tijdelijke gele markeringen op de weg. Zondagnacht plaatsen ze barriers en vangrails langs de weg. Voor de vangrail slaan ze palen in de grond en bevestigen daaraan de rails. 

Werkzaamheden knooppunt Hooipolder 

Bij knooppunt Hooipolder werken ze aan het viaduct dat over de A59 gaat. Hier bouwen ze nieuwe voegen tussen de weg en het viaduct. Vrijdagnacht slopen ze de bestaande voeg weg. Daarna plaatsen ze de nieuwe voeg. Hiervoor boren ze stalen pennen in het beton van het viaduct waar we de constructie aan bevestigen. 

Hinder 

In het weekend gaan de werkzaamheden dag en nacht door. Verschillende werkzaamheden zoals het verwijderen en plaatsen van barriers en vangrail, het frezen en slopen van asfalt en het slopen van beton en voegen zorgen voor veel geluid in de omgeving. U kunt ook geluid horen van het werkverkeer en de zware machines waarmee gewerkt wordt.