Kom kijken bij het werk aan knooppunt Hooipolder

Gepubliceerd op

Op zaterdag 21 juni krijgt u een unieke kans: een kijkje achter de schermen op een van de indrukwekkendste bouwlocaties van dit moment. Tijdens de landelijke Dag van de Bouw openen we de hekken van de bouwplaats bij Het Gat in Raamsdonksveer.

Woont u in de omgeving van Oosterhout of Geertruidenberg? Dan wilt u dit zeker niet missen! Tijdens deze bijzondere open dag is er van alles te zien en te doen voor jong en oud. Voor kinderen is er een spannende speurtocht over het terrein, een grote zandbak met speelgoed en een speciale kleurplaat. Maar het hoogtepunt? Dat is misschien wel de kans om zélf een kunstwerk achter te laten.

Bewandel een stukje snelweg

Tijdens deze dag kunt u met stoepkrijt tekenen op de buitenkant van de betonnen onderdoorgang, een kleine ‘tunnel’ die straks een plek krijgt in de A27. De buitenkant van deze onderdoorgang verdwijnt straks in de grond naast de snelweg. Zo creëert u een kunstwerk op een ‘kunstwerk’, verborgen onder de A27. Natuurlijk mag u hier zelf ook doorheen lopen. Een bijzondere kans, want dit is straks een stukje snelweg waar alleen motorverkeer mag komen! 

Antwoord op al uw vragen

Ook zijn er verschillende stands waar deskundigen van Rijkswaterstaat en bouwcombinatie ALSÉÉN uitleg geven over het project. Zij beantwoorden met plezier al uw vragen. U ziet hoe het schuifsysteem werkt waarmee de onderdoorgangen straks op hun plek worden geschoven en u kunt video’s, animaties en een timelapse bekijken van het werk tot nu toe. Natuurlijk staat ook het grote bouwmaterieel opgesteld: een betonpomp, een betonmixer, een elektrische vrachtwagen, grote kranen en kiepwagens zijn van dichtbij te bewonderen. Ook is een deel van de carnavaleske wagen uit Raamsdonk over knooppunt Hooipolder van dichtbij te bekijken.

Beperkt plek

Tijdens de Dag van de Bouw is er maar beperkt plek. Daarom zijn er tijdsloten waarvoor u uzelf kunt aanmelden met maximaal 5 personen. Spontaan langskomen kan dus helaas niet. Er is een beperkt aantal parkeerplekken beschikbaar. Kom daarom zo veel mogelijk met de fiets. Meld u op tijd aan om uw plek te verzekeren! Aanmelden kan via A27HoutenHooipolder.nl/DagvandeBouw2025

Let op!

De looproute gaat over een bouwterrein en is onverhard. De route is niet geschikt voor kinderwagens en rolstoelen. Er zijn geen honden toegestaan op het bouwterrein.