Bij Raamsdonksveer bouwt aannemerscombinatie ALSÉÉN een geluidscherm langs de A27. De werkzaamheden zijn deze maand gestart. Ze vervangen het bestaande geluidscherm tussen het Halvezolenlijntje en de afrit naar de A27. Tussen het Halvezolenlijntje en tot net voorbij het viaduct over de Kerklaan wordt het nieuwe scherm 4 meter hoog gemeten vanaf het niveau van het asfalt. Vanaf het viaduct over de Kerklaan tot aan de afrit wordt het scherm 3 meter hoog. Als het nieuwe scherm staat, halen ze het bestaande scherm weg.
Ten noorden en zuiden van het viaduct over de Kerklaan maakt ALSÉÉN het scherm van betonnen platen die aan twee kanten zijn bekleed met platen van houtvezelbeton. Aan beide zijden zetten ze klimplanten zodat de schermen een groen uiterlijk krijgen. Op het viaduct over de Kerklaan plaatsen ze een transparant geluidscherm.
Palen aanbrengen
Begin januari voert ALSÉÉN grondwerk uit. Sinds maandag 12 januari zijn ze begonnen met de bouw van het geluidscherm. Ze beginnen aan de zuidkant van het viaduct over Kerklaan en werken dan richting het noorden. Voor de funderingen trillen ze buispalen van vijf meter lang in de grond. Dit werk voeren ze verspreid over drie weken uit. Elke week brengen ze op 2 tot 3 dagen de palen aan.
Betonwerk en opbouw scherm
Als de buispalen in de grond zitten, plaatst ALSÉÉN er stalen wapening in en storten deze vol met beton. Ze monteren staanders op de funderingspalen en monteren vervolgens de betonnen en transparante panelen van de schermen. Als het werk volgens planning loopt, is het scherm in februari gereed.
Demonteren bestaand scherm
Als het eerste deel van het geluidscherm klaar is, starten ze met de demontage van het bestaande scherm. Ze verwijderen de palen en de staanders en trillen de funderingen uit de grond.
Hinder
De werkzaamheden voert ALSÉÉN uit van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 uur en 19.00 uur. Bij de bouw van het nieuwe geluidscherm trillen ze buispalen in de grond. Deze werkzaamheden zorgen voor geluid in de omgeving en mogelijk zijn trillingen in de omgeving van de werkzaamheden voelbaar. De overige activiteiten voor de bouw en de demontage geven minder geluid in de omgeving.