Zwemmen in open water

Gepubliceerd op

Zwemmen in open water is in onze gemeente verboden, net zoals het springen van bruggen. Het zwemmen in sloten en kanalen en springen van bruggen kan gevaar opleveren voor de zwemmers, maar het zorgt ook voor irritatie bij de recreatievaart. 

Al een aantal jaren waarschuwt de politie tegen deze praktijken. Het zwemmen in open water in onze gemeente verboden bij wet. Er is namelijk geen toezicht. Door een gevaarlijke stroming kunnen zwemmers in gevaar komen. U weet nooit wat zich onder het wateroppervlakte bevindt. 

Op de website van de provincie Noord-Brabant vindt u locaties waar het wel is toegestaan om in open water te zwemmen. Binnen onze gemeente is geen open zwemwater aanwezig.

Het zwemseizoen in open water duurt van 1 mei tot 1 oktober. In die periode controleert de provincie Noord-Brabant de kwaliteit van de zwemwaterlocaties. De controles richten zich vooral op hygiëne en veiligheid. De zwemwaterlijst kunt u vinden op Zwemwater.nl.

Zwembaden

Voor de lokale zwembaden De Ganzewiel en De Schans verwijzen wij u naar Zwembaddeschans.nl en Zwembaddeganzewiel.nl.