Ga naar de inhoud

Wat vindt u van de website?

De gemeentelijke website is vernieuwd en we zijn benieuwd naar uw mening. Laat het ons weten door de enquête in te vullen via onderstaande button.

Fietsstroken op Markt Geertruidenberg worden verbeterd

De fietsstroken op de Markt in Geertruidenberg worden vanaf 12 oktober aangepast. De karakteristieke keien blijven behouden, maar krijgen een vlakker oppervlak. Daarmee willen we het fietscomfort verbeteren en voorkomen dat fietsers uitwijken naar de stoep. De werkzaamheden duren naar verwachting acht weken.

Veel fietsers ervaren de huidige fietsstroken op de Markt als onprettig. Een deel van de fietsers kiest daarom voor de stoep, wat tot onveilige situaties voor voetgangers kan leiden. De verbetering van de fietsstroken maakt onderdeel uit van de herinrichting van de Markt, zoals opgenomen in het Mobiliteitsplan van de gemeente Geertruidenberg. Tijdens verschillende participatieavonden konden bewoners, ondernemers en belanghebbenden meedenken over meerdere ontwerpen. Hieruit is een voorkeursvariant ontstaan.

Voorkeursvariant positief getest

Om de voorkeursvariant te toetsen, heeft de gemeente voor de zomer een proefstrook aangelegd. Fietsers konden hun ervaringen delen via een korte enquête. De reacties waren overwegend positief. Veel fietsers gaven aan dat de aangepaste bestrating prettiger fietst. Op basis van deze resultaten heeft de gemeenteraad besloten de fietsstroken op de Markt volgens hetzelfde principe aan te passen.

Karakteristieke keien blijven behouden

De huidige keien worden tijdelijk uit de fietsstroken verwijderd en naar de fabriek gebracht. Daar wordt een dun laagje van de bovenkant afgezaagd, waardoor een vlakker oppervlak ontstaat. Vervolgens worden dezelfde keien teruggeplaatst. Zo blijft het karakteristieke straatbeeld van de Markt behouden, terwijl het fietscomfort verbetert.

Werkzaamheden starten op 12 oktober

Van den Elshout & De Bont uit Waalwijk voert de werkzaamheden uit in opdracht van de gemeente Geertruidenberg. De werkzaamheden starten op maandag 12 oktober 2026, na afloop van de kermis, en duren naar verwachting ongeveer acht weken.

Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, wordt gewerkt in fases. Iedere maandag start een nieuw werkvak, dat naar verwachting uiterlijk vrijdag gereed is. In het weekend wordt niet gewerkt en is de Markt volledig toegankelijk. De planning is onder voorbehoud van de weersomstandigheden.

Winkels en woningen blijven bereikbaar

Winkels en woningen blijven tijdens de werkzaamheden bereikbaar. Per fase wordt één werkvak afgesloten, waardoor tijdelijk enkele parkeerplaatsen niet beschikbaar zijn. Dit wordt met bebording aangegeven.

Ook de wekelijkse markt op vrijdag gaat gewoon door. Als werkzaamheden plaatsvinden op het gebruikelijke marktterrein, wordt de markt tijdelijk iets verplaatst. Tijdens enkele fasen gelden aanvullende verkeersmaatregelen. Deze zijn nodig om de werkzaamheden veilig uit te voeren en de bereikbaarheid van de Markt zoveel mogelijk te waarborgen.

Meer informatie

Meer informatie over de werkzaamheden en de planning vindt u op de projectpagina.

Delen via: