Hondenbeleid

Hondenpoep staat al jaren in de top drie van overlast of ergernissen. In de laatste wijziging van de APV is hondenoverlast nog eens goed bekeken.
Naast de pragmatische aanpak om hondenoverlast te beperken is het ook belangrijk om de mentaliteit van hondenbezitters te veranderen. Daarbij is het niet de bedoeling om de hondenbezitters te ontmoedigen of te dwarsbomen. Het houden van honden kent namelijk ook een sociale kant.

In de APV is aangegeven dat honden, binnen de bebouwde kom en langs verharde wegen buiten de bebouwde kom, altijd aangelijnd moeten worden. Dit met uitzondering van de aangewezen uitlaatplaatsen. Daarnaast is de hondenbezitter verplicht om altijd een opruimmiddel bij zich te dragen. Buiten losloopstroken en hondenuitlaatplaatsen hoort de hondenpoep altijd opgeruimd te worden. De APV is direct van kracht en op iedereen van toepassing.

Aanwijzing losloopstroken en hondenuitlaatplaatsen.

Op 19 april 2011 heeft de gemeente Geertruidenberg beleidsregels vastgesteld over het hondenbeleid. Er zijn plaatsen waar honden los mogen lopen en waar de hondenpoep niet opgeruimd hoeft te worden. Er zijn ook plaatsen aangewezen waar honden wel aangelijnd uitgelaten moet worden, maar waar de hondenpoep niet opgeruimd hoeft te worden. Voor actuele kaarten verwijzen wij u naar de kaarten onder de titel Hondenuitlaatplaatsen en losloopstroken.

De gemeente heeft een Buitengewoon Opsporingsamtenaar (hierna BOA) in dienst. Eén van de speerpunten in toezicht en handhaving van de openbare ruimte is het toezicht op de aanlijn- en opruimplicht.